Kadınlarda ve erkeklerde ortak olarak yapılabilen bir ekim operasyonudur. Kaşlarınızla ilgili hacim, sıklık veya dökülme sorunu yaşamanız durumunda kaş ekimi işlemi yapılabilir.

Kaşların eksikliği saçlara göre bazı farklı hassas noktalar içermektedir. Sadece ince uclu DHI kalemleri ile yapılabilen kaş ekimi tekniğinde kaş kılları nerdeyse 1-5 derece açısında yerleştirilir. Operasyon sonucunda da o açıda kalmasını sağlamak burada kaş ekimi başarısının en önemli noktasıdır.

Kaş ekiminde sakal ekiminde olduğu gibi çoklu saç kökleri kesinlikle kullanılmaz.

Sadece tekli saç kökleri ense bölgesinden toplanır. Hatta bu toplanan tekli köklerin kalınlıkları 50-60 mikron seviyesinin altındakilerden oluşur. 

Kaş için ekilecek saç kökleri ense bölgesinin ortasından toplanırken, saçın sınır bölgelerindeki saçlar gibi karakteristik özellikler taşıyanlar seçilmeye çalışılır. Bu karakterin özelliği ise kısa uzayan saç telleridir. Böylece ekildiği alanda daha doğal bir duruş sergilenecektir.

Kaş ekimi operasyonun başarısını etkileyen diğer bir unsur da sıklıktır. Saç ekiminde de çok önemli ola sıklık kaş ekiminde en üst önem noktasındadır. Çünkü çok daha ince ve kısa saç telleri seçildiği için kapatıcılığı daha az olan bu saç tellerinden cm 2 ye ekileden daha fazla ekilmelidir. 

Elegance Clinic bünyesinde yapılacak kaş ekimi alanında 15 yılı aşkın tecrübesi olan bir ekip tarafından yapılmaktadır. 

Not: Yanma gibi derinizin sağlıklı saçı besleyememe durumları hariç tüm diğer durumlar için de kaş ekimi yapılabilir. Eğer yanmaya bağlı bir kaş kaybınız olmuş ise muayene ile durum değerlendirilebilir.

Elegance Clinic Çevrimiçi