Saç ekimi, saç kaybı sorunu yaşayan bireylerin saçlarını geri kazanmalarını sağlayan günümüzün çok etkili ve kalıcı bir mikro cerrahi işlemidir. Elegance Clinic Saç Ekimi hizmetini, alanında 15 yıllık deneyimle sunan bir kliniktir. 

Saç ekimi günümüzde, en bilinen ve başarısını kanıtlamış teknikler olan Safir FUE/DHI teknikleri ile yapılmaktadır. Bu teknikleri ilk çıktığı dönemden bu yana kullanan ekibimiz  tamamen doğal ve başarılı sonuçlar elde etmektedir. Elegance Clinic kurucuları bizzat operasyonları yaptığı için sonuçlardan hiç şüpheniz olmasın.

Saç Ekiminde iki Temel Teknik Safir FUE ve DHI teknikleri Elegance Clinic bünyesinde uygulanan tekniklerdir.

SAFİR FUE (Follicular Unit Extraction)

Elegance Clinic’te FUE tekniği SAFİR uçlarla uygulanmaktadır. 

Değerli bir maden olan safirden üretilen uçlarla gerçekleştirilen FUE, saç köklerinin ekileceği bölgede çok daha küçük kanallar açılmasına, minimal düzeyde kabuklanma oluşumuna ve iyileşme sürecini hızlandırmayı amaçlamaktadır. Bu sebeple, Elegance Clinic saç ekiminde eski bir materyal olan sliti(jilet) kesinlikle kullanmamaktadır.

Safir FUE tekniğinde, donör bölgeden (genellikle ense arkası) tek tek saç kökleri alınır ve safir uçlarla açılan kanallara dikkatlice ekilir.Bu yöntem, minimal invazivlik, izsiz iyileşme süreci ve doğal görünümlü sonuçlar  gibi avantajlar sunar.

DHI (Direct Hair Implant)

Elegance Clinic yine en yüksek kalitede, medikal çelikten üretilmiş implanterlar ile DHI tekniğini gerçekleştirmektedir. DHI tekniği ile saç ekiminin Safir Fue saç ekiminden farkı kanal açma aşaması olmadan implanter ile doğrudan ekim işleminin yapılmasıdır.

Saç Ekiminde Elegance Kalitesi

Elegance Clinic’te saç ekimi yaptığınızda aşağıdaki hizmetler dahildir.

1. Lazer Tedavisi: Lazer tedavisi, saç ekimi sonrası saçların güçlü bir şekilde iyileşmesine yardımcı olan bir tedavidir. Bu tedavi, saç derisine uygulanan düşük seviyeli lazer ışınları ile gerçekleştirilir. Lazer tedavisi, kan dolaşımını artırır, saç köklerini uyaran ve saç büyümesini teşvik eden etkili bir yöntemdir.

Elegance Clinic Çevrimiçi