Kadınlarda saç dökülmesi erkeklerden farklı tipte olduğu için planlaması da Elegance Clinic bünyesinde farklı yapılmaktadır. Kadınlara saç ekimi için yine geleneksel saç ekiminde kullanılan iki yöntem de kullanılabilir. Kadınlardaki dökülme önden açılma şeklinde olduğunda Safir FUE tekniği kullanılabileceği gibi çoğunlukla seyrelme şeklinde dökülmelerde karışık dökülme görüleceğinden DHI tekniği de kullanılır.

Kadınlara uygulanan saç ekimi işleminde  saçlar komple tıraş edilmez. Sadece alım yapılacak bölgede bir pencere açılacak şekilde tıraş edilir. 

Kadınlara saç ekiminin aşamaları:

  1. Ense bölgesinde, iki kulak arasında tıraş yapılarak, küçük bir pencere açılır. Böylece, operasyonun yapıldığı ense bölgesinde anlaşılmaz.Bunun için saçların en az 7-8 cm uzunlukta olması uygundur.
  2. Donör bölgeye Lokal anestezi uygulanır. Saçlar 0,6 mm – 0,9  mm arasındaki çapta uçlara sahip bir mikro motor yardımıyla foliküler üniteler halinde çıkarılır.
  3. Dökülmenin yaşandığı bölgelere DHI kalemi ile ekim yapılacak alanın  çevresindeki saçlara uyumlu açı ve yönde ekim yapılır veya FUE ile yapılacak ise önce yine doğru açı ve yönde açılan kanallara saç kökleri yerleştirilir. 

Bu temel üç aşamadan sonra pansuman yapılarak operasyon tamamlanır. Genelde 5-6 saat sürecek bu operasyon sonrasındaki gün dinlenme önemlidir.

Sonraki gün saçların yıkanması, ilaçların kullanımı gibi temel saç ekimi için gerekli prosedürler Elegance Clinic bünyesindeki danışmanla tamamlanır ve sağlıklı güçlü ve dolgun görünen saçlarınıza kavuşmanız için artık bir kaç ay beklemenizden başka bir şey kalmamış olur.

Elegance Clinic Çevrimiçi